נשים בתעש

נשים עבדו בתעש מערכות מאז הקמתה בשנת 1933 כחלוצת התעשייה הביטחונית של מדינת ישראל. 8 מטרים מתחת לפני האדמה במרתפי מכון איילון נשים מלאו קליעים בחומר נפץ, מדדו, פיקחו, ניהלו מלאים ועבדו שכם אל שכם מבוקר עד ערב לצד עמיתיהן הגברים.

ברבות השנים, נסק מעמדן של הנשים בתעש מעלה ומאז ועד היום נשים משמשות בתפקידי ניהול ופיתוח בכירים וחלקן אף הפכו לממציאות בעלות שם של פתרונות חדשניים ומתקדמים מסוגם, אשר הקנו לתעש מוניטין רב. כך למשל, הודות לאשה המכהנת כיום כראש תחום פיתוח ראשי קרב (רש״קים), ומתמחה בבחינת טילים וחומרי נפץ ובניתוח תקיפות ושיעורי פגיעה ונטרול מטרות, הפכה תעש מערכות למוקד ידע לאומי בתחום הרש"קים.

אליה מצטרפת, מנהלת חטיבת ההנעה הרקטית, המתמחה בפיתוח וייצור מערכות הנעה רקטיות לטילי יירוט, מאיצים רבי עוצמה למשגרי לוויינים ולכלי טייס בלתי מאוישים, מנועים קלי משקל לטילי קרקע-אוויר וטילים ימיים, וכדומה, הובילה למיצובה של תעש מערכות כמרכז הישראלי למצוינות בתחום ההנעה הרקטית ולזכייתה של החברה בפרס בטחון ישראל.

זאת לצד מאות נשים מרשימות נוספות אשר חלקן מכהנות בתפקידי מפתח כסמנכ"ליות ומנהלות בחטיבות, אגפים ומחלקות במגוון תחומי עשייה ותורמות ממיטב מרצן, כישוריהן ויכולותיהן להצלחתה של החברה.

מאז ומתמיד תעש מערכות תמכה בשוויון הזדמנויות תעסוקתי וטיפחה את קידומן של נשים על בסיס מקצועי. זאת, תוך יצירת סביבת עבודה המאפשרת גם לאימהות לילדים צעירים לעבוד ולהתקדם במקומות עבודתן במתקני תעש השונים, ומבלי שהורותן תפגע ביכולתן להשתכר ולהתקדם בחברה.

אצלנו בתעש ההון האנושי הוא המשאב החשוב ביותר ולכן אנחנו תומכים, מטפחים ומאתגרים כל עובדת ועובד בכל שלב בדרכו בחברה. הקפדתה של תעש לאפשר לעובדיה לשמור על איזון בין הקריירה המקצועית לחיי המשפחה מעניקה לנשים וגברים כאחד מגוון רחב של הזדמנויות לטפח קריירה מקצועית מרשימה על בסיס שוויוני.

בין אם את מנהלת וותיקה או עובדת בתחילת דרכה בחברה, הקריירה שלך בתעש עובדת בשבילך ומאפשרת לך ליהנות מביטחון תעסוקתי, ולהגשים את עצמך באופן המיטבי ביותר ובסביבה חונכת ומעצימה, השמורה לטובים ביותר.

סגור לתגובות.