נילי תשובה

"בתעש יש חיים אחרי העבודה ועבודתי כאן מעניינת מאוד ומאפשרת לי להיות מעורבת בפרויקטים מרתקים"דרכי בתעש החלה בשנת 1996. בתום יריד תעסוקה של הטכניון, בו השתתפתי כצעירה בת 27 שזה עתה סיימה תואר בהנדסה כימית, הצטרפתי לאחת החברות. כיוון שלא הייתי מרוצה עזבתי די מהר והחלטתי לטלפן למספר חברות שראיינו אותי ביריד כדי לברר אם המשרות שהציעו עדיין רלוונטיות. לשמחתי בתעש מערכות, שהייתה החברה הראשונה שפניתי אליה, עדיין חיפשו ומאז אני כאן.בתפקידי הראשון בתעש שימשתי כמהנדסת במחלקת הנדסה של מפעל הכימיה, עם השקת מחלקת פירוטכניקה. זה היה תפקיד פיתוח קלאסי שעסק בפיתוח חידושים, חקר תקלות, פתרון בעיות בתהליכי ייצור וכדומה. במסגרת תפקידי זה הייתי מעורבת בהעברת קו ייצור תערובות השהייה מהמעבדה המרכזית למפעל הכימיה והקמת מבנה חדש לחלוטין במפעל, תוך שיפור קצבי הייצור ורמת האמינות של המוצר – מנגנון השהייה להשמדה עצמית של אמל"ח.כעבור 10 שנים חשתי שמציתי את תפקידי, הגשתי מועמדות למכרז ובשנת 2007 התקבלתי לתפקיד ניהול פרויקטים במו"פ במחלקת הפירוטכניקה של המעבדה המרכזית.
הקידום הרוחבי אפשר לי להיחשף להבדל בין מהנדסת ייצור העוסקת ביישום תהליכי פיתוח ובין מהנדסת פיתוח העוסקת בפיתוח תשתיתי. במסגרת תפקידי זה הייתי שותפה לצוות הפיתוח של פגז עשן ארטילרי 155 מ"מ כאשר מעורבותי התבטאה בפיתוח ההדלקה, העשן ההדיפה והשילוב של הדלקה עם החומר העיקרי של העשן. מבחינתי מדובר בהישג מקצועי משמעותי כיוון שמדובר בפיתוח מוצלח של מוצר איכותי שתעש מספקת לצה"ל עם היקף הזמנות שהולך וגדל.במקביל להתפתחותי המקצועית במהלך 22 שנות עבודתי בתעש בניתי גם את חיי הפרטיים, נישאתי לבעלי, מהנדס מחשבים במקצועו ונולדו לנו 3 ילדים, הבכור, בן 19, סיים שנת שרות ומתגייס ליחידה מובחרת, האמצעי בן 16.5 בי"א והצעיר בן 13 בכתה ח'.בתחילת 2018 סיימתי תואר שני בהנדסת תעשיה במימון חלקי של תעש ובספטמבר 2018 אחזור למפעל הכימיה, בו התחלתי את דרכי בתעש, לתפקיד מנהלת הנדסה מפעלית, במסגרתו אנהל ואהיה אחראית  על צוות המהנדסים בהנדסת מפעל הכימיה. למרות שבהחלט לא מיציתי את תפקידי הנוכחי ואני מאוד נהנית ממנו, החלטתי לגשת למכרז ואני שמחה שהתקבלתי לתפקיד החדש שמהווה קידום משמעותי ופותח בפני תחום עיסוק ואחריות רחב יותר.לאחרונה, ביום העצמאות האחרון זכיתי בתעודת הצטיינות על עבודתי במעבדה המרכזית, שהצטרפה לתעודת הצטיינות נוספת אשר קבלתי על עבודתי ותרומתי לפיתוח חומרי תאורה ועשן IR.מה זה בשבילי לעבוד בתעש מערכות?עבודתי בתעש מעניינת מאוד ומאפשרת לי  להיות מעורבת בפרויקטים מרתקים. 22 שנה לא חוויתי אפילו יום אחד משעמם. העניין בעבודה מאוד חשוב לי ואני מאוד אוהבת את עבודתי ונהנית מכל רגע.

לכך חוברים הוואי חברתי נפלא, עבודת צוות ותמיכה קולגיאלית זה בזה, שמשדרגים את מקום העבודה ואת שגרת היום השוטפת באווירה חברית, ולכן מאוד חשובים בעיני.

בתעש נהנינו מהטבות שונות כמו טלפון נייד, מנוי לתאטרון, כרטיסים מוזלים לאטרקציות וכדומה, הרבה לפני שהן הפכו לנחלת הכלל.

ולא פחות חשוב – בתעש יש חיים אחרי העבודה והחברה מאפשרת לפתח קריירה מקצועית ובמקביל לטפח חיים פרטיים, ליהנות משעות הפנאי עם הילדים, ולפתח תחביבים. כך למשל כשחקנית כדור רשת, אחד התחביבים שפיתחתי במהלך השנים, הצטרפתי לאחרונה לקבוצה של תעש מערכות, משתתפת בתחרויות הליגה למקומות עבודה.

בשורה התחתונה, העלות / תועלת בתעש גבוהה מאוד וכיף לעבוד כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *