יוסף חלבי

"אני גאה לעבוד בחברה המיישמת שווין הזדמנויות בפועל
ומאפשרת להגשים את הערך החשוב של תרומה לביטחון המדינה"



הגעתי למפעל תעש בחיפה לפני שנה וחצי. טרם הצטרפותי בפועל יועדתי לתפקיד מפקח איכות של קבלני משנה חיצוניים בתחום החריטה והכרסום (CNC). לאחרונה חל גידול בכמות המכונות שתעש רכשה ופחתה כמות קבלני המשנה החיצוניים. עקב כך העבודה מתבצעת היום In house ותפקידי שונה למפקח איכות מוצרים, האחראי על איכות וייצור חלקי קליעים בהתאם לתכנון.


אחרי שנים רבות בתפקידי ניהול ייצור ואח"כ ניהול אבטחת איכות בעבודתי הקודמת בחרתי להתחיל בתעש קריירה חדשה מתוך בחירה לממש חלום, בהיותי בן 38, נשוי לרעייתי ויאם, מנהלת מרכז נוער בדליית אל כרמל, ואב ל-3 ילדים בגילאי 11, 8 ו-3.


לפני כחודש קודמתי לתפקיד מפקח איכות כיולים ומדידים במסגרתו אני אחראי על בקרת האיכות של חלקים המיוצרים עבור מכונות ה- CNC עצמן כמו גם חלקים המיוצרים עבור המוצרים שתעש מפתחת ומייצרת בתחומי תחמושת האוויר, הארטילריה והטנקים . מדובר באחריות רבה הנוגעת לבדיקת אלפי מדידים שיש לוודא את תקינותם ודיוקם טרם הגעתם אל רצפת הייצור, כמו גם הכנת מלאי של מדידים איכותיים בתוקף, המוכנים לשימוש בהתאם לצורך.


כחלק מתפקידי זה התמניתי להיות אחראי איכות, יחד עם עוד מספר עמיתיי למקצוע, בפרוייקטים בחו"ל מסגרת שיתופי פעולה של תעש עם מדינות שונות. הפרויקטים מבטאים בין היתר את מדיניותה של תעש בתחום העברת הידע ללקוחותיה ונועדו לסייע להקים מפעלי ייצור, על כל המשתמע, לצד הכשרת וליווי הצוות המקומי מהשלב הראשון לאורך כל התהליך.


מבחינתי מינוי זה מהווה הישג כיוון שהגעתי מתחום התאורה ותוך זמן קצר יחסית לאחר הצטרפותי לחברה למדתי את תחום החריטה והכרסום שהיה חדש לי לחלוטין. בבחירתי להיות אחראי איכות בפרויקט כה משמעותי ולנהל את העניין לבד ובשפה זרה, אני רואה הבעת אמון שאינה מובנת מאליה ביכולתי לעמוד במשימה.


עם שובי מנסיעתי הראשונה לחו"ל נקראתי למנכ"ל מפעל חיפה שביקש להודות לי אישית ולציין לשבח את הדיווח היום יומי ששלחתי ואפשר לו ולמנהל אבטחת האיכות של המפעל בחיפה להיות מעודכנים באופן מקיף ושוטף בכל התהליך המרחש אי שם.


בהשכלתי אני הנדסאי תעשיה וניהול, בוגר בית הספר הארצי להנדסאים של הטכניון בהצטיינות. לימודיי אלה יחד עם הניסיון שצברתי ועזרתם של הקולגות שלי בתעש מסייעים לי רבות למלא תפקידי. אני שואף להגיע לתפקיד ניהולי גם בתעש ובקרוב אתחיל קורס כיולים מטעם תעש שיאפשר לי להעמיק את הידע בתחום חיוני לעבודתי.



מה זה בשבילי לעבוד בתעש מערכות?


כדרוזי גאה אני פטריוט שאוהב את מדינתו ותעש העניקה לי הזדמנות נפלאה להגשים ערך חשוב מבחינתי של תרומה לביטחון המדינה.

עזבתי תפקיד ניהולי מתוך ידיעה שאני מתחיל כאן מהתחלה כדי לממש את החלום להיות חלק מהתעשייה הביטחונית והעובדה שהתקבלתי לתעש אינה טריוויאלית בעיני.

אני גאה לעבוד בחברה שמעבר לייעודה כחברה ביטחונית מעניקה שווין הזדמנויות לכל אחד, מיישמת זאת בפועל ומאפשרת לכל אחד לבטא את יכולותיו כשווה בין שווים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *