סימה יצחק

"אני גאה לעבוד במקום שטיפח אותי ואפשר לי להתפתח מקצועית ואישית"


התחלתי את דרכי בתעש בגיל 17 בתפקיד פקידותי באגף הכספים רכש חו"ל, אי אז  כשמשרדי החברה עוד היו ממוקמים בקריה בתל אביב. כעבור שנתיים חשתי שמיציתי את התפקיד והחלטתי לעזוב. המנהל שלי דאז ביקש שאשוב וקידם אותי לתפקיד שעסק בפעילות משלחות תעש בחו"ל ומאז אני עובדת בתעש זה למעלה מ-40 שנה כמנהלת חשבונות.


ההערכה שרחשו לי מנהליי בתעש אפשרה לי להשלים בגרויות ולצאת ללימודי הנהלת החשבונות סוג 1-2 בשנת 1986 וכעבור 4 שנים נוספות השלמתי גם לימודי הנהלת חשבונות סוג 3 במימון החברה.
לשמחתי השכר להשקעתה של החברה בי לא אחר לבוא.


השילוב של לימודים יחד עם הידע והניסיון המקצועי שצברתי אפשר לי להגיש את מועמדותי למכרזים על מגוון רחב של תפקידים בתחומים שונים באגף הכספים ולסלול את דרכי המקצועית והחברתית בחברה. זאת לצד היותי שותפה לפרויקטים מעניינים ומאתגרים ועבודה שוטפת מול גופים ממשלתיים כגון משרד הביטחון, הלמ"ס ומבקר המדינה.


ב-4 השנים האחרונות אני משמשת כאחראית נסיעות חו"ל כלל תעש ומבטאת את הניסיון הרב שצברתי מתוך שיתוף פעולה עם קודמתי בתפקיד ונציג מבקר המדינה עימו עבדתי על פרויקט ביקורת נסיעות המחקר בתעש.


טרם כניסתי לתפקיד פעילות הנסיעות לחו"ל הייתה מבוזרת ובכל מתקן של החברה הייתה מחלקת נסיעות חו"ל נפרדת. כיום מחלקת נסיעות חו"ל של החברה מתנהלת ברמת מטה ומספקת שירות לכלל עובדי תעש ובתפקידי אני מרכזת את כל פעילות הנסיעות לחו"ל, החל משלב פתיחת הדרישה לנסיעה ועד לשלב ההחזר הכספי, לרבות הפקת דו"חות, ניהול מערכת המחשוב ותמיכה וסיוע בכל מי שמשתמש במערכת. זאת לצד נושאים נוספים הקשורים לנסיעות בהם אני עוסקת וחוסכת כסף רב לחברה.


עבודתי על פרויקט ביקורת נסיעות המחקר בתעש זיכתה אותי במכתב הוקרה מטעם היועץ המשפטי של החברה. מכתב זה היה הראשון מבין מספר מכתבי תודה והוקרה שקבלתי במהלך עבודתי בחברה על פרויקטים נוספים שבצעתי בתפקידיי השונים, ואשר אליהם הצטרף גם פרס עובדת מצטיינת אגפית.


מה זה בשבילי לעבוד בתעש מערכות?


מבחינתי תעש היא בית. גדלתי כאן ובמקביל להתפתחותי המקצועית בניתי את הקן המשפחתי שלי, נישאתי, ילדתי את ארבעת ילדיי והיום אני סבתא ל- 8 נכדים.


בני משפחתי ואני חווינו בזכות תעש חוויות שככל הנראה לא היינו חווים לולא עבדתי בחברה, החל מטיולים ברחבי הארץ ובחו"ל, ימי כיף, קייטנות, כייפות, ופעילויות שונות ומקסימות שילדיי זוכרים היטב והיום ילדיהם נהנים מהן. כאשר הכנסנו מחשבים לתעש גם המשפחה שלי נהנתה מהקדמה וקניתי לילדים שלי מחשבים הרבה לפני שזה היה נפוץ בכל בית.


ההון האנושי בתעש איכותי מאוד. האנשים כאן חמים, כולנו עוזרים זה לזה ונהנים מאווירת עבודה נעימה ומפנקת במקום עבודה שכיף להגיע אליו כל בוקר. תמיד מרגש מחדש לראות את ההתגייסות וההירתמות של העובדים מתי שצריך במישור האישי והמקצועי. אני מאוד מחוברת לאנשים כאן באופן אישי, אוהבת לסייע לעובדים חדשים להתחבר לארגון ולנווט את דרכם בצעדיהם הראשונים בארגון הגדול והמורכב שלנו.


תעש היא ארגון שיודע להודות לעובדיו. במלאת 20 שנה לעבודתי בחברה קבלתי במתנה סוף שבוע בארץ מטעם החברה, כאשר חגגתי 30 שנות עבודה יצאתי לחופשה בחו"ל על חשבון החברה וכך גם כאשר מלאו 35 שנה לעבודתי בחברה הנפלאה הזו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *