אלי פראג'

"תעש עבורי הינה בית שני ואני גאה בתרומתי לביטחון המדינה ולהצלת חיי אדם"


הצטרפתי לתעש בגיל 23 כעובד ייצור. מגיל צעיר ניחנתי בחוש טכני מפותח ויכולת לתקן דברים באופן יצירתי וכבר אז היה לי ברור שזה הייעוד שלי.


לאחר שרותי הצבאי בשנת 1984 קשרתי את גורלי עם תעש מערכות ולמרות שמדובר בעבודה קשה, נשאבתי פנימה לתוך העבודה המאתגרת, המשלבת אחריות ומחויבות גדולה.


5 שנים מתחילת דרכי בתעש קודמתי לתפקיד "אחראי מתקן פיתוח וייצור מאגד חומרי הדף של מנועי טילים" וכעבור 5 שנים נוספות קודמתי לתפקיד "ראש צוות טבילות במחלקת נוריה הטעיה". מחלקה זו עוסקת בייצור נורים, שהינם אמצעי פירוטכני המשוגר מכלי הטיס ומשמש להגנה פסיבית נגד טילים מתבייתי חום, כך שבעת איום החום שפולטים הנורים גורם לטיל המאיים להתביית עליהם במקום לטוס לעבר כלי הטיס.


במהלך שנות עבודתי בתעש נישאתי לרעייתי, שוטרת במקצועה, ונולדו שתי בנותיי אשר כיום אחת מהן סטודנטית למנהל עסקים והשנייה משרתת כקצינה בצה"ל.


לאורך כל שנות עבודתי בתעש עבדתי עם מהנדסי פיתוח מומחים בתחומם ויישמתי את הרעיונות שהם פיתחו בתחום. למדתי מאנשי מקצוע הטובים ביותרוהניסיון והמומחיות שרכשתי בתחום נורי ההטעיה מאפשרים לי לסייע ולתרום מניסיוני הן למהנדסי הפיתוח והן לכל קווי הייצור של הנורים השונים. כיום כל סוגי הנורים שתעש מפתחת ומייצרת עוברים דרך המחלקה שלי שלמעשה אחראית על איכות הביצועים של הנורים.


במשך 34 שנות עבודתי בחברה זכיתי 3 פעמים בפרס ההצטיינות של תעש ובפרס י"ור דירקטוריון תעש. בתפקידי היום אני אחראי על צוות עובדים והתפקיד כולל עבודה שוטפת עם מהנדסי הפיתוח, יישום רעיונות פיתוח, לרבות בחירת החומרים הנכונים, התווית הדרך היעילה ביותר ליישום הפיתוח ופתרון אתגרים שונים הנובעים מהעברת הרעיון מתאוריה למעשה. כמו כן, אני אחראי על הכשרה והדרכה של עובדי הייצור והובלת דורות חדשים של עובדים במחלקה.


מה זה בשבילי לעבוד בתעש מערכות?


מעבר להיותה מקור פרנסה, תעש עבורי הינה בית שני ואני גאה בתרומתי לביטחון המדינה. אני עוסק בתחום דינאמי ומשתנה כל הזמן שדורש ידע מקצועי וניסיון רב וחש סיפוק גדול בעבודתי.


האחריות שאני חש מעניקה לי את המוטיבציה לעשות כל שנדרש כדי לספק לצה"ל מוצרים ייחודיים במינם ולהניע את גלגלי העשייה בצורה הטובה ביותר. הצוות שלי ואני מיישמים פתרונות מתקדמים שמהנדסי תעש מפתחים בהתאם לדרישות והצרכים של חיל האוויר.


הנורים שלנו משמשים גם את צבא ארה"ב והכוחות המיוחדים האמריקאים ובכל פעם שאני שומע או רואה בטלוויזיה כיצד נורי ההטעיה מבצעים את עבודתם ומצילים את הטייס והמטוס מפגיעה אני חש גאווה על חלקי בכך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *